Leningrad Kuşatması-Rus Avangard Şiirleri

Alış-Veriş Listeme Ekle. Leningrad Kuşatması-Rus Avangard Şiirleri. Sovyet çağının (Leningrad Nazi Kuşatması) en karanlık saatlerinden birinde Leningrad Nazi kuşatması sırasında yazıldı.

Responsive image
YAZAR
Kolektif
DOSYA BOYUTU
5,71 MB
YAYIN TARIHI
2019
DIL
Türkçe
ISBN
9786059111218

PDF formatında Leningrad Kuşatması-Rus Avangard Şiirleri. Sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bu kitabın açıklamasını bulabilirsiniz. Ayrıca doğrudan Leningrad Kuşatması-Rus Avangard Şiirleri kitabını tarayıcınızdan doğrudan çevrimiçi olarak okuyun. Bağlanın!


Burada toplanan şiirler Sovyet çağının (Leningrad Nazi Kuşatması) en karanlık saatlerinden birinde, Leningrad Nazi kuşatması sırasında yazıldı. Bu metinler onlarca yıl boyunca gizli kaldı. Bu yüzden oldukça sarsıcı ki, şiirlerin tür ve içerikleri, şairlerin endişe etmesi gereken özellikleri mi taşıyordu? Hem içerik hem de biçim olarak öylesine sarsıcıydı ki, aynı zamanda oldukça sert olan Sovyet sansürü yüzünden de, şairler bunları çağdaş okuyucular ile paylaşılamıyordu. Gerçekten bu şiirleri okuduktan sonra verdiğimiz tepki, sarsıntı, iğrençlik ve korkuyla yoğrulmuş bir saygı duruşudur.“Gözleri ve kulakları olmayan kızıl bir adam vardı. Saçı da yoktu, bu yüzden ona gelişine güzel kızıl kafa deniyordu.Konuşamıyordu çünkü ağzı yoktu. Burnu da yoktu.Kolları veya bacakları bile yoktu. Midesi yoktu, sırtı yoktu, omurgası yoktu ve karın ve bağırsakları da yoktu. Hiçbir şey yoktu! Demek ki kim hakkında konuştuğumuzu bile bilmiyoruz. Demek istediğim, kimin hakkında konuştuğumuzu bile bilmiyoruz.Bir daha onun hakkında konuşmasak iyi olur.”(Tanıtım Bülteninden)  


Dünya Edebiyati. Siir. Leningrad Kuşatması Rus Avangard Şiirleri. 9786059111218.