Hüzün Süpüren

17.04 TL. Hüzün Süpüren'de sıra dışı ve neşeli, rüzgârla savrulurcasına rahat; naifliklerini, karanlık yanlarını, soğukkanlılıklarını, kırılganlıklarını kimselerden gizlemeyen karakterlerin hikâyeleri var.

Responsive image
YAZAR
Nilüfer Açıkalın
DOSYA BOYUTU
10,84 MB
YAYIN TARIHI
2018
DIL
Türkçe
ISBN
9786050949032

PDF formatında Hüzün Süpüren. Sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bu kitabın açıklamasını bulabilirsiniz. Ayrıca doğrudan Hüzün Süpüren kitabını tarayıcınızdan doğrudan çevrimiçi olarak okuyun. Bağlanın!


Bu âlem sebepler âlemidir. MevlânâHüzün Süpüren'de sıra dışı ve neşeli, rüzgârla savrulurcasına rahat; naifliklerini, karanlık yanlarını, soğukkanlılıklarını, kırılganlıklarını kimselerden gizlemeyen karakterlerin hikâyeleri var. Nilüfer Açıkalın bir kez daha hayatın sıradanlığı içindeki o sıra dışı anları ve duyguları başarıyla yakalıyor.  Hüzün Süpüren, kendine has ritmi, dili ve içtenlikli anlatımıyla okuyucuyu kendine bağlayan bir kitap.  Kediler dört ayak üstüne düşer derler. Külliyen yalan. O zaman altı katlı bir evin altıncı katında oturuyorduk. Düştü bu şırfıntı ve anında ölüverdi daha yeri öper öpmez; fırt dedi gitti. Ökkeş ne yaptı? "Üzülme" dedi, o kadar! "Üzülme!" Bir büyük acı saplandı ki kalbime, yağlı bir hançer gibi. O gece içtik, içtik, içtik. Şarkılar söylemeye başladı, neşeli şarkılar, oynak türküler… Dayanamadım, "Seninle mutlu değilim" deyiverdim. İyi de ettim. 2017 Fakir Baykurt Öykü Ödülü Yazar bu ödülü,Nilüfer Küçükçavdaradıyla katıldığıyarışmada, "İçeri Giren"öyküsüyle almıştır. (Tanıtım Bülteninden)  


HÜZÜN SÜPÜREN. Marka: DOĞAN KİTAP.