Mavi Fetih-Fatih'in Karadeniz Sefer

Amasra nasıl fethedildi? İsfendiyaroğlu İsmail Bey'in Fatih'e karşı tutumu ne oldu? Kitabın basım bilgileri. Adı: Mavi Fetih - Fatih'in Karadeniz Seferi.

Responsive image
YAZAR
Fehmi Demir
DOSYA BOYUTU
4,26 MB
YAYIN TARIHI
2018
DIL
Türkçe
ISBN
9786059791786

Bir Mavi Fetih-Fatih'in Karadeniz Sefer kitabı indirmek ister misin? Doğru yoldasın! Mavi Fetih-Fatih'in Karadeniz Sefer kitabını web sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bulabilirsiniz. Bu kitap Fehmi Demir tarafından yazılmıştır.


Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden)  “Mavi Fetih", tarihe sahip çıkan, tarihin büyülü kokusunu etrafındakilere yaymaya çalışan ve ayağını bu toprağın bağrına basarak bu cografyadan beslenen bir "kalem'in" eseri... Fehmi Demir’in son kitabı...Okunacak o kadar güzellikler varken, hayatın hızına ayak uyduranlara "Yol nasıl gidilir, ya da yol nereye gider?” onu anlatan bir kitap...Alışılmadık bir yol hikayesi...Sade, dingin, asude...Bir solukta okunacak ve sizleri Karadeniz’in yaylalarında tarihin akışına tanık edecekbir başucu romanı...İlk kitabı "Sultan Çeşmesi" ile gönüllerimizi fetheden Fehmi Demir, şimdi de Karadeniz’in bir Türk İslam yurdu olmasının hikayesini anlatıyor...“Bu yolda Atam Fatih'in yanındayım.” diyenlereefsane bir yol arkadaşlığı sunuyor.Fatih Sultan Mehmed’in en az İstanbul’un fethi kadar önemli gördüğü Karadeniz kıyılarının kadim Türk yurdu yapılışının destansı hikayesi...Amasra nasıl fethedildi? İsfendiyaroğlu İsmail Bey’in Fatih’e karşı tutumu ne oldu? Balta girmemiş ormanlar, sarp yamaçlar nasıl aşıldı? Uzun Hasan’ın annesi Sare Hatun’un Fatih’e elçi gelmesi ve aralarında geçen efsanevi diyaloglar nelerdi? Trabzon’un fethi sırasında neler yaşandı? Tüm bunları genç bir yeniçeri olan Çavaş Çelebi tarihe not düşüyor...Mavi Fetih’le yazar, anlatılmayanı anlatıyor, yazılmayanı yazıyor.Kitap, Karadeniz’in fethiyle ilgili dönemi anlatan tek roman olma özelliğini taşıyor...Tarihimizin şeref levhalarından biri daha, Fehmi DEMİR’in akıcı üslubu, güçlü kurgusu ve yalın anlatım tarzıylaedebiyat dünyasına merhaba diyor.   


Tüm Ürünler. TARİH. MAVİ FETİH -Fatih'in Karadeniz Seferi. Bir solukta okunacak ve sizleri Karadeniz'in yaylalarında tarihin akışına tanık edecekbir başucu romanı...